Thursday, Aug. 22

Soccer: Sunbright at Scott. 5:30 p.m.
Soccer: Corbin at Oneida. 6 p.m.
Golf: Jellico at Oneida. 4 p.m.
Football: Burchfield at Sunbright. 7 p.m.
Football: Winfield at Fairview. 6:30 p.m.
Football: Robbins at Huntsville. 7 p.m.
Football: Oneida Middle at Jacksboro. 7 p.m.

Saturday, Aug. 24

Football: Scott County Storm at Lake City. 4 p.m.

Monday, Aug. 26

Soccer: Oneida at Sunbright. 6 p.m.

Tuesday, Aug. 27

Soccer: Stone Memorial at Scott. 6 p.m.
Soccer: Oneida at Alcoa. 6:30 p.m.
Golf: Oneida at Harriman. 4 p.m.
Football: Grace Christian Academy at Burchfield. 7 p.m.
Football: HMMS at Oneida Middle. 7 p.m.

Thursday, Aug. 29

Cross-Country: Scott half-course meet vs. Oneida, Jellico at Oneida City Park. 6 p.m.
Soccer: Anderson County at Scott. 6:30 p.m.
Golf: Wartburg at Oneida, 4:30 p.m.
Football: Burchfield at Huntsville. 7 p.m.
Football: Fairview at Oakdale. 7 p.m.
Football: Burchfield at Huntsville. 7 p.m.
Football: Jellico at Robbins. 7 p.m.

Tuesday, Sept. 3

Soccer: Oneida at Scott. 6 p.m.
Golf: Oneida at Oliver Springs. 5 p.m.

Thursday, Sept. 5

Cross-Country: Scott vs. J. Frank White Academy, Jellico and Oneida at Oneida City Park. 5:30 p.m.
Soccer: Scott at Alcoa. 6:30 p.m.
Soccer: Kingston at Oneida. 6 p.m.
Football: Winfield at Burchfield. 7 p.m.
Football: Oneida Middle at Eagleton. 7 p.m.
Football: Huntsville at Fairview. 6:30 p.m.
Football: Coalfield at Robbins. 7 p.m.

Saturday, Sept. 7

Football: Oak Ridge East at Scott County Storm. 4 p.m.

Monday, Sept. 9

Soccer: CAK at Oneida. 5:30 p.m.
Golf: Oneida at Wartburg. 5 p.m.
Football: Wartburg at Oneida High JV. 6:30 p.m.

Tuesday, Sept. 10

Soccer: Scott at Kingston. 6 p.m.
Soccer: McCreary County at Oneida. 6 p.m.
Football: Robbins at Pickett County. 7 p.m.

Thursday, Sept. 12

Cross-Country: Scott vs. J. Frank White Academy, Jellico and Oneida at Indian Mountain State Park. 5:30 p.m.
Soccer: Scott at Harriman. 6 p.m.
Soccer: Clinton at Oneida. 6 p.m.
Football: Lafollette at Fairview. 6:30 p.m.
Football: Oneida Middle at York. 7:30 p.m.

Saturday, Sept. 14

Football: Oak Ridge West at Scott County Storm. 4 p.m.

Monday, Sept. 16

Soccer: Greenback at Oneida. 6:30 p.m.

Tuesday, Sept. 17

Soccer: Scott at Oliver Springs. 6 p.m.
Soccer: Oneida at Rockwood. 6 p.m.
Football: Lake City at Oneida Middle. 7 p.m.

Thursday, Sept. 19

Cross-Country: Richard Magyar Memorial Run at Oneida City Park. 5:30 p.m.
Soccer: Catholic at Scott. 6 p.m.
Soccer: Harriman at Oneida. 6 p.m.
Football: Cumberland Gap at Burchfield. 7 p.m.
Football: Fairview at Robbins. 7 p.m.
Football: Huntsville at Coalfield. 7 p.m.

Saturday, Sept. 21

Football: NAGAF at Scott County Storm. 4 p.m.

Tuesday, Sept. 24

Cross-Country: Scott at Pulaski County All-Comers, GE Park, Somerset, Ky. 5:30 p.m.
Soccer: Rockwood at Scott. 6 p.m.
Soccer: Oneida at Catholic. 6 p.m.

Thursday, Sept. 26

Soccer: Oliver Springs at Oneida, 5:30 p.m.
Football: Burchfield at Jellico. 7 p.m.
Football: Coalfield at Fairview. 6:30 p.m.
Football: HMMS at Huntsville. 7 p.m.
Football: Oneida Middle at Norris. 7 p.m.
Football: Pickett County at Robbins. 7 p.m.

Saturday, Sept. 28

Football: Scott County Storm at Clinton. 4 p.m.

Monday, Sept. 30

Soccer: Oneida at Clinton County, Ky. 6 p.m.

Tuesday, Oct. 1

Soccer: Scott at CAK. 6:30 p.m.

Thursday, Oct. 3

Cross-Country: Scott vs. Jellico and Oneida at Indian Mountain State Park. 5:30 p.m.
Soccer: Scott at Clinton. 6 p.m.
Soccer: Oneida at J. Frank White Academy. 5:30 p.m.
Football: Robbins at Burchfield. 7 p.m.
Football: Fairview at Oneida. 7 p.m.
Football: Huntsville at Soldiers Memorial. 7 p.m.

Saturday, Oct. 5

Football: Scott County Storm at South Clinton. 4 p.m.

Monday, Oct. 7

Soccer: Scott at Berean. 6:30 p.m.

Tuesday, Oct. 8

Soccer: Austin-East at Scott. 6 p.m.
Soccer: Oneida at Gibbs. 6:30 p.m.

Thursday, Oct. 10

Football: Winfield at Huntsville. 7 p.m.

Saturday, Oct. 12

Football: Scott County Storm at Union County. 4 p.m.

Thursday, Oct. 17

Cross-Country: Scott at Campbell County Invitational, Cove Lake State Park, 5 p.m.

Saturday, Oct. 19

Football: Scott County Storm playoff

Thursday, Oct. 24

Cross-Country: TSSAA Region 2 championships at Victor Ashe Park, Knoxville. 10 a.m.

Saturday, Oct. 26

Football: Scott County Storm championships at NAGAF. Time TBA.
Football: Middle school championships at Grace Christian Academy, Knoxville. Time TBA.

Saturday, Nov. 2

Cross-Country: TSSAA championships at Percy Warner Park, Nashville. Time TBA.

SHARE
mm
Contact the Independent Herald at newsroom@ihoneida.com. Follow us on Twitter, @indherald.